berezka_gr

Фратрия U17 прие връсниците си от ФА Добруджа

Вчера на стадион Старо Оряхово отборът на Фратрия U17 прие връсниците си от ФА Добруджа от град Добрич в 3-ти кръг от зоналното първенство.

Срещата започна с колосално предимство на нашите момчета, като от самото начало фратрийци взеха инициативата под свой контрол. Това даде своя резултат още в 8-та минута на двубоя, когато Иван Павлов за първи път записа името си сред голмайсториите.
Гостите основно развиваха свойте нападения посредством контраатаки.
Момчетата от Добруджа се върнаха в мача след неразберателство в защитата на Фратрия.
Фратрийци отново излязоха едни гърди напред в резултата след като Павлов отбеляза свое второ попадение в срещата.
Гостите отново изравниха резултата, този път след корнер. Това даде кураж на момчетата от Добрич, които успяха да обърнат развоя на мача до 2:3 в тяхна полза.
Фратрийци се опитаха да вдигнат още повече динамиката на мача и да изравнят резултата до края на полувремето. Техните усилия бяха възнаграден в самия край на полувремето, когато след пореден удар във вратата на Добруджа, техния вратар се намеси неубедително и Борис Стефанов довкара топката във вратата.

Втората част започна ударно за Фратрия, като в рамките на 12 минути Иван Павлов оформи своя пента-трик. В средата на полувремето, Виктор Янчев покачи резултата до 6:3, като трябва да отбележем че Янчев има и хет-трик от асистенции в този мач. Даниел Димитров също записа името си при голмайсториите като отбеляза хет-трик. Точка в мача сложи попадението на Петър Георгиев.
Така Фратрия се поздрави със категорична и заслужена победа над отбора на Добруджа.

Краен резултат: Фратрия 11:3 Добруджа

„Поздравявам момчетата на първо място за тази заслужена резултативна победа. Отбора включително целия щаб, трябваше да дадем отгор след последния мач в Шумен. Момчетата, го направиха по страхотен начин, тактическия замисъл сработи почти идеално. Във фаза атака показахме много добри неща. Има някой неща които трябва да се корегират във фаза защита. За да обобщя, целия щаб е много доволен от видяното на терена в Старо Оряхово днес“ – бяха думите на старши треньора – Евгений Луценко.